Reklama
  • Środa, 26 lutego 2014 (08:00)

    Czy szef może oddelegować do pracy w innym mieście?

Bank, w którym pracuję, likwiduje oddział w moim mieście. Zaproponowano mi pracę w innej miejscowości. Czy muszę przyjąć tę propozycję? A jeśli ją odrzucę, to czy otrzymam odprawę? Teresa M. z Mazowieckiego

Odpowiada nasz ekspert:

Pracodawca może przenieść pracownika do pracy w innej miejscowości nawet bez jego zgody, ale tylko na określony czas (do 3 miesięcy). Na przeniesienie, które miałoby trwać ponad 3 miesiące, pracownik musi wyrazić zgodę.

Reklama

W sytuacji, gdy takiej zgody nie wyrazi, musi się liczyć nawet z możliwością wypowiedzenia umowy o pracę. Jeśli w grę wchodzi likwidacja firmy lub oddziału albo choćby stanowiska, które dotychczas zajmował pracownik, wówczas należy mu się odprawa.

Gdyby natomiast pracownik stracił pracę, pomimo że nie doszło do likwidacji firmy w jego mieście, może wystąpić do sądu pracy z żądaniem przywrócenia do pracy lub wypłaty odszkodowania.

Życie na gorąco
Więcej na temat:bank | pracy | szef

Zobacz również

  • Od 1.09.2016 r. pracodawca będzie musiał pisemnie potwierdzić pracownikowi podstawowe ustalenia umowy o pracę (co do jej stron, rodzaju oraz warunków). I to zanim dopuści pracownika do pracy.... więcej

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.