Reklama
  • Środa, 26 lutego 2014 (08:00)

    Czy szef może oddelegować do pracy w innym mieście?

Bank, w którym pracuję, likwiduje oddział w moim mieście. Zaproponowano mi pracę w innej miejscowości. Czy muszę przyjąć tę propozycję? A jeśli ją odrzucę, to czy otrzymam odprawę? Teresa M. z Mazowieckiego

Odpowiada nasz ekspert:

Pracodawca może przenieść pracownika do pracy w innej miejscowości nawet bez jego zgody, ale tylko na określony czas (do 3 miesięcy). Na przeniesienie, które miałoby trwać ponad 3 miesiące, pracownik musi wyrazić zgodę.

Reklama

W sytuacji, gdy takiej zgody nie wyrazi, musi się liczyć nawet z możliwością wypowiedzenia umowy o pracę. Jeśli w grę wchodzi likwidacja firmy lub oddziału albo choćby stanowiska, które dotychczas zajmował pracownik, wówczas należy mu się odprawa.

Gdyby natomiast pracownik stracił pracę, pomimo że nie doszło do likwidacji firmy w jego mieście, może wystąpić do sądu pracy z żądaniem przywrócenia do pracy lub wypłaty odszkodowania.

Życie na gorąco
Więcej na temat:bank | pracy | szef

Zobacz również

  • Zaproponowano mi pracę na zastępstwo za pracownika przebywającego na urlopie wychowawczym. Czy firma może rozwiązać umowę przed upływem czasu, na jaki została zawarta, jeśli pracownik wróci... więcej

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.